Začínáme s korálky – náušnice se zvonky

S bižuterním lankem jsme už v našem seriálu pracovali – a to ne jednou 😉 Dnes jej tedy budeme používat znovu a ukážeme si, že lanko skutečně není jen „univerzální návlekáč“, ale také zajímavý materiál, který lze sám o sobě využít k výrobě extrémně efektních šperků.

Zvonky

Připravte si dva plastové zvonky, čtyři kousky lanka o délce tak 20 – 30 centimetrů a balíček skleněných korálků o průměru cca 6 milimetrů. K tomu pár kousků zamačkávacího rokajlu a náušnicové háčky.


A jdeme na to. Dva kousky lanka ohneme v polovině (ano, ohneme, sprostě je zlomíme – přesně to, co jsme si říkali, že se  s lankem dělat nesmí 😉 )  všechny konce navlékneme do jednoho zamačkávacího rokajlu a ten zamáčkneme asi 1,5 centimetru od ohybu.

Pak všechny čtyři volné konce postupně „přejedeme“ ostřím nůžek – podobně jako když chceme „zkudrnatit“ stuhu na dárkovém balíčku. Na konec každého lanka navlékneme zamačkávací rokajl, 6mm korálek a další zamačkávací rokajl, celou tuto skupinku posuneme ke konci lanka a zamáčkneme oba rokajly. Máme? Super!

Teď ohnuté konce lanka provlékneme zvonkem směrem zevnitř ven – tak aby očko z ohybu lanka vycházelo z horní strany zvonku. A pak tedy otevřeme náušnicový háček, provlékneme jej „očkem“ vytvořeným z lanka a poté uzavřeme.

Super – a teď stejně vyrobíme i druhou náušnici.

Tak, to bychom měli …  jeden takový malý odpočinkový díl … protože příště to zase bude taková hodně hutná  teoretická záležitost. Budeme se bavit o rokajlových korálcích – řekneme si třeba jak se pozná kvalitní rokajl na šité šperky od posypového materiálu na chodníky, co to znamenají ta divná čísla, kterýma se značí velikost a proč kdo dneska nemá dvě dírky, jako by nebyl 😉