Návod – dutinka z dvoudírkových korálků Superduo

Všem našim zákazníkům posíláme drobný vánoční dárek – přehledný návod (schéma + doplňkové fotky), podle kterého si můžete vyrobit velmi efektní dutinku, šitou z  dvoudírkových korálků Superduo.

Dutinka je velmi jednoduchá, rychle přibývá a poradí si s ní i šikovnější začátečník.

 

Budete potřebovat dvoudírkové korálky Superduo, jehlu na korálky a nit na šití korálků (čím pevnější nit, tím lepší, nejlépe se vám bude pracovat s nití Fireline či s dvojitou nití Nymo D či F). A můžete se pustit do práce. 

Ukončit dutinku můžete mnoha různými způsoby, nejsnadnější je provléci vnitřkem dutinky lanko či paměťový drát, případně použít kaplík nebo dovnitř dutinky zašít ketlovací jehlu s 4mm kuličkou, volný konec nechat trčet ven, navléci na něj další korálek a na zbytku jehly udělat očko.

Tipy: 

Pokud jste úplní začátečníci a nemáte zatím žádné zkušenosti s šitím z korálků, vyzkoušejte nejdříve raději podobnou dutinku z klasického rokajlu. Můžete to zkusit podle našeho návodu.

Pokud chcete silnější dutinku, navlékněte si na začátku 6 nebo více korálků SD, další postup bude podobný. Pokud si navlečete méně než 5 korálků, výsledná dutinka bude užší)

Pořiďte si co nejpevnější nit. Nám se nejvíce osvědčila rybářská splétaná šňůra Fireline – korálky Superduo mohou mít občas ostrou hranu dírky a přeřezat použitou nit. Pokud nemáte Fireline po ruce, ale stejně byste rádi šili, zkuste si vzít Nymo a šít dvojitou nití. Fanoušci klasického vlasce jej také mohou použít.

Pokud chcete dutinku nějak ozvláštnit, zkuste se inspirovat celliniho spirálou a všít do dutinky spirálový vzor. Bude to trochu složitější než u klasické peyotové spirálky, protože směr šití se bude v každé řadě měnit, ale výsledek bude velmi efektní. Můžete také zkusit křížit dvě spirály, jako na naší fotografii a nebo si navrhněte vlastní vzor.

Přejeme vám příjemné sváteční tvoření.

A již brzy se můžete těšit na další návody 😉

 Tento návod, který pro nás připravila Gianelle, podléhá licenci Creative Commons BY-NC-SA 3.0 CZ. Návod můžete volně šířit, kopírovat i upravovat, pod podmínkou že jej budete šířit zdarma, nebudete jej vydávat za svůj vlastní a v návodech zachováte všechny odkazy na náš web a web autorky návodu. Děkujeme.