Návod – „Mandaly“ z korálků Superduo

Dnes vám přinášíme návod na efektní šité komponenty ve tvaru mandaly – ušijte si decentní sadu přívěsku a drobných náušnic a nebo jednotlivé mandaly pospojujte do většího extravagantního šperku, kterým můžete okouzlovat nejen na silvestrovské party. Budete potřebovat dvoudírkové korálky Superduo, rokajl Matsuno velikosti 12/0 (lze nahradit jiným rokajlem o velikosti 11/0, ovšem nejlepší výsledky obdržíte právě s rokajlem Matsuno), několik kousků rokajlu o velikosti 8/0, jehlu na korálky a nit na šití korálků (nejvíce se nám osvědčila nit Silamide, ale můžete použít i Nymo, Fireline, S-lon a nebo i vlasec či monofilovou nit). A můžete se pustit do práce.

Velká mandala

Větší mandalu můžete nosit jako přívěsek, ale pokud máte rádi velké, dlouhé, visací náušnice, tak si mandaly přímo zamilujete. A určitě brzy vymyslíte i další využití pro tento stylový komponent.

Velká mandala je poměrně snadná a poradí si s ní i šikovnější začátečník.

Malá mandala

Pokud máte raději drobnější šperky, můžete vyzkoušet menší verzi mandaly – můžete z ní vytvořit náušničky a nebo jich ušít více a pomocí spojovacích kroužků si sestavit náramek či náhrdelník.

Menší verze mandaly je sice o něco málo složitější než ta větší, ale i s ní si poradí i zdatnější začátečníci.

A to je pro letošní rok vše.

Děkujeme Vám za přízeň a těšíme se na další milá setkání v příštím roce. Do té doby budeme nabírat síly a připravovat pro vás další nové zboží, inspirační výrobky, návody a kurzy.

Tento návod, který pro nás připravila Gianelle, podléhá licenci Creative Commons BY-NC-SA 3.0 CZ. Návod můžete volně šířit, kopírovat i upravovat, pod podmínkou že jej budete šířit zdarma a v návodech zachováte všechny odkazy na náš web a web autorky návodu. Děkujeme.