Přihlásit na kurz

Korálková výšivka s filigránem

Popis:

Korálková výšivka s filigránem s Nelou
Po 21.1. 2019 od 17:30

Na tomto kurzu pronikneme do tajů výroby šperků technikou korálkové výšivky. Jedná se o relativně snadnou, ale nesmírně kreativní techniku, která skýtá prakticky neomezené možnosti co do typu či tvaru výsledného šperku a umožňuje nám zpracovat i takový materiál, který by se v tradičních šitých technikách zpracovával jen velmi těžko.

Na začátku kurzu si řekneme vše důležité k používaným materiálům, podkladovým látkám, korálkům a dalšímu materiáli, který lze v korálkové výšivce používat. Poté se pustíme do práce a vyrobíme si jednoduchý přívěsek nebo brož. Ukážeme si jak do korálkové výšivky zpracovat některé druhy bižuterních kovodílů (filigrány), jak ušít rovnou řadu korálků, jak opravit případné chyby či nerovnosti ve stehu či jak na závěr profesionálně začistit zadní stranu šperku a olemovat či případně dozdobit jeho obvod.

Pokud vás práce s filigrány neláká, můžeme se na kurzu věnovat základům klasické korálkové výšivky a vytvořit si přívěsek nebo brož s kabošonem (viz poslední ukázkové foto).

Materiál: Budeme pracovat s českým a japonským rokajlem ve velikostech 15/0 - 8/0, s kovovými filigrány a profesionálními podkladovými látkami na korálkovou výšivku. V ceně kurzu je všechen spotřebovaný materiál a zapůjčení pomůcek + obecný návod na korálkovou výšivku v elektronické podobě.

Pozor, vzhledem k časové náročnosti výroby je možné, že si budete muset šperk dokončit doma.

Kurz je určen pro mírně pokročilé a šikovné začátečníky. Zkušenosti s šitím z korálků vítány. Více informací o náročnosti kurzů šitého šperku naleznete na webu lektorky.

Cena: 500,-
Trvání: cca 3 hodiny
Místo konání: Korálkárna Zrzavá Kočka, Pekařská 84, Brno
Platební podmínky: Kurzovné se platí na místě přímo lektorovi. Platba je možná pouze v hotovosti. Čtěte platební podmínky a instrukce pro účastníky.

Přihláška je závazná. Vyplněním a odesláním níže uvedeného přihlašovacího formuláře potvrzujete, že jste si přečetli naše pokyny pro účastníky a souhlasíte s nimi. Chcete-li na kurz přihlásit více osob, vyplňte pro každou osobu novou přihlášku.

Omlouváme se, ale přihlašování na tuto akci bylo již ukončeno.

Prosím ,kontaktujte nás, abychom vám mohli dát vědět, zda jsou ještě volná místa.

Event Registration and Ticketing Powered by Event Espresso