Přihlásit na kurz

Háčkovací sobota

Háčkovací sobota s Jitkou
So 27.5. 2017 od 10:00

Na tomto kurzu se budeme věnovat populární technice háčkování z korálky. Výuka bude probíhat individuální formou - každý z účastníků si může na místě vybrat jednoz níže uvedených témat:

Pevné oko (pro začátečníky)

Pevné oko patří mezi základní postupy při háčkování z korálků. Tato technika umožňuje rychle vytvářet jednoduché (jednobarevné i vzorované) dutinky menších průměrů. Vedle samotné techniky si povíme jak navrhovat vlastní vzory, jak na kompletaci dutinek do šperků, ale také o vhodnosti jednotlivých druhů korálků. Domů si odnesete vzorek háčkované dutinky (který si můžete doma dokončit).

Dutinky háčkované krátkým sloupkem (začátečníci a mírně pokročilí)

Krátký sloupek je klasická technika háčkování z korálků, která se obvykle používá k háčkování dutinek o větším průměru (ale také k háčkování kabelek či obalů na telefony ...) Vedle samotné techniky si povíme jak navrhovat vlastní vzory, jak na kompletaci dutinek do šperků, ale také o vhodnosti jednotlivých druhů korálků. Domů si odnesete vzorek háčkované dutinky.

Rozdělování a spojování dutinek (pokročilí)

Tady si ukážeme, jak lze dutinku háčkovanou krátkým sloupkem rozdělit na dvě samostatné dutinky a ty následně znovu spojit do jedné.

Tento postup se klasicky využívá třeba pro výrobu efektních uzlovaných šperků. Z kurzu si odnesete malý oválný přívěsek, na kterém si ukážeme jak rozpojení, tak i spojení dutinky.

Háčkované kuličky (pokročilí a velmi šikovní začátečníci)

Techniku krátkého sloupku lze použít také k obháčkování prostorových objektů - my si na tomto kurzu ukážeme jak obháčkovat kuličku, jak navrhnout a rozpočítat vzor, jak navléci korálky a jak výslednou kuličku zapracovat do šperku. Jako obvykle pro Vás bude nachystána i ukázka práce různých vzorů a možností použití i jiných tvarů perliček. Z kurzu si odnesete hotovou kuličku a podklady pro tvorbu vlastních vzorů.

Trvání:
Kurz trvá přibližně 4-5 hodin, dle zvoleného tématu a vaší šikovnosti

Cena: 500,-
V ceně kurzu je veškerý potřebný materiál (návlekový materiál, korálky) a zapůjčení pomůcek (jehla, háček). S sebou si vezměte brýle, jste-li zvyklí je v běžném životě používat. Máte-li svůj oblíbený háček, můžete si jej také vzít s sebou

Platební podmínky: Kurzovné se platí v hotovosti na místě přímo lektorce.  Čtěte platební podmínky a instrukce pro účastníky.

Místo konání: Korálkárna Zrzavá Kočka, Hybešova 61, Brno

Přihláška je závazná. Vyplněním a odesláním níže uvedeného přihlašovacího formuláře potvrzujete, že jste si přečetli naše obchodní podmínky a souhlasíte s nimi. Chcete-li na kurz přihlásit více osob,  vyplňte pro každou osobu novou přihlášku.

Omlouváme se, ale přihlašování na tuto akci bylo již ukončeno.

Pro informace o volných místech nás prosím kontaktujte.

Event Registration and Ticketing Powered by Event Espresso