O nás

Jsme kamenný obchod s korálky, bižuterními kovodíly, nástroji, pomůckami a materiálem pro výrobu šperků a bižuterie. Ať již patříte mezi profesionální tvůrce bižuterie a šperků nebo je tvoření vašim koníčkem, určitě si u nás vyberete.

Najdete nás nedaleko centra Brna, na Pekařské ulici, jen co by kamenem dohodil z Mendlova náměstí.

V našem sortimentu naleznete například:

 • Český rokajl (Preciosa Ornela)
 • Špičkové české korálky Matubo (8/0, 7/0, 6/0, Superduo, Rulla) v široké barevné škále
 • Japonský rokajl Matsuno a Miyuki
 • Tradiční české skleněné korálky v široké škále barev i velikostí
 • Korálky z ostatních materiálů (dřevěné, kovové … dle aktuální nabídky)
 • Kabošony a bižuterní kameny vhodné k obšívání rokajlem
 • Základní bižuterní kovodíly z obecného kovu i z nerezové oceli (a toho nerezu máme fakt hodně)
 • Návlekový materiál (lanka, nitě, stuhy, šňůrky, kožené řemínky)
 • Základní nářadí a pomůcky pro korálkování – kleště, jehly, organizéry …

Co nenabízíme?

 • Čínský rokajl
 • Plastové korálky (snad s výjimkou průhledných kuliček k obšívání a možná tak tří dalších druhů kvalitních a atraktivních plastových korálků – ale vězte že jen tak nějaký plast nám přes práh nesmí ;))
 • Hotovou bižuterii. My vlastně vůbec nejsme obchodem s bižuterii. Ano, můžete u nás zakoupit vybraný sortiment ručně vyráběných šperků od našich spolupracovníků, ale jedná se jen o doplňkový sortiment. Klasickou jednoduchou a levnou bižuterii u nás nenajdete. Raději vám poradíme, jak si ji vyrobit sami – je to jednodušší než si myslíte 😉
 • Opravy bižuterie.

Začátečník nebo profesionál – vybere si u nás každý! Z našeho širokého sortimentu si vybere skutečně každý. Ať již s korálkováním teprve začínáte, hledáte vhodnou kreativní aktivitu pro děti, sami tvoříte pro zábavu a nebo jste profesionální tvůrce šperků  a bižuterie, určitě si u nás vyberete.

Náš sortiment není nuda! Neustále vám přinášíme nové zboží – při každé návštěvě u nás objevíte něco nového. Nabídka klasických korálkově-galanterních velkoobchodů nás neuspokojuje – raději spolupracujeme s malými výrobci korálků a skleněných polotovarů a „přehrabujeme se“ v haraburdí na starých půdách, abychom vám mohli nabídnout skutečně zajímavé a neobvyklé materiály, které jinde nekoupíte. Všechno zboží do obchodu osobně vybíráme a „pouštíme“ jen to kvalitní, vkusné a atraktivní.

Milujeme české sklo! Sklářství a výroba bižuterie má v České Republice bohatou tradici – a byla by neskutečná škoda toho nevyužít. Proto pravidelně vyrážíme na nákupní výlety na Jablonecko, odkud vám dovážíme zboží tradičních českých výrobců, jako je Preciosa Ornela (český rokajl), Matura Beads (korálky Matubo) nebo Estrella (voskované perle, úprava „Neon“).

Taky už vás nebaví korálkárny, kde personál sice umí obsluhovat kasu, ale nepozná sklo od plastu, neví, jaký je rozdíl mezi Twinem a Superduem a jaké komponenty potřebujete k ukončení lanka? Tak u nás vám to nehrozí! Rozumíme tomu co děláme a milujeme svou práci. Sami tvoříme, víme „co a jak“ a o dobrou radu se rádi podělíme

Inspirace na prvním místě! Na našem webu naleznete velké množství volně dostupných návodů a přímo v prodejně se pak můžete pokochat ukázkovými výrobky přímo z našich korálků. A v neposlední řadě můžete navštívit některý z našich kurzů korálkování. Spolupracujeme jen s těmi nejlepšími lektorkami a každý měsíc vám přinášíme bohatou nabídku exkluzivních kurzů pro začátečníky i pokročilé.

Kity, sady, stavebnice … Pokud si chcete „osahat“ korálkové tvoření bez velké počáteční investice, vlastnoručně si vytvořit efektní bižuterii a nebo pořídit roztomilý kreativní dárek pro někoho ze svých blízkých, můžetesi  vybrat některou z našich korálkových stavebnic. Můžete si vybrat z mnoha druhů výrobků a mnoha barevných variant – v každé stavebnici najdete všechen materiál potřebný k vytvoření daného výrobku, na našich webových stránkách zase naleznete detailní a pečlivě zpracované návody jak na to.

A garantujeme vám, že tak roztomilého šéfa v žádné jiné korálkárně nemají 😉 (pokud nesouhlasíte, pošlete nám prosím důkazní materiiály v podobě fotky ;))