Lektoři kurzů

Spolupracujeme jen s těmi nejlepšími. Na našich kurzech se vám budou věnovat šikovné lektorky s dlouholetými zkušenostmi s kreativní tvorbou. Pravidelně se na našich kurzech můžete setkat s následujícími lektorkami:


Nela „Gianelle“ Kábelová

Nela patří bezpochyby k nejlepším českým designérům korálkových šperků a je pro nás velkou ctí, že patří také k našim dlouhodobým spolupracovníkům. Vede u nás kurzy šitého šperku pro začátečníky i pokročilé (ty se díky jejím hlubokým znalostem a zkušenostem, trpělivosti a neformálnímu, přátelskému přístupu a smyslu pro humor těší značné popularitě) a také nám poskytuje mnoho inspiračních fotek či exkluzivních návodů a stará se o naše webové stránky.
Korálkům se věnuje zhruba od roku 2007, navrhuje a vytváří nepřehlédnutelné, originální šité šperky s výrazným autorským rukopisem. Spolupracuje s českými výrobci a prodejci korálků, vytváří návody, se kterými se můžete setkat na různých místech na internetu, ale také v českých i zahraničních korálkových časopisech.
Také administruje internetové diskuzní fórum na www.beadforum.cz a aktivně se podílí na dění v české korálkářské komunitě. Její tvorbu můžete zhlédnout na webu www.gianelle.beadforum.cz a případně také zakoupit na www.fler.cz/gianelle
Nela pochází z malé dědiny v Šumperské kotlině. I mimo svou práci je zapálený kutil, zajímá se o vědu a techniku, je velkou milovnicí zvířat a majitelkou smečky koček – a také velkou fanynkou rally a motoristického sportu obecně. Nejraději tvoří v noci, spává s notebookem v posteli a kreativita je její základní životní potřebou.


Petra „Betšeba“ Weberová

Petra Weberová alias Betšeba je v současné době „profesionální“ mámou 3
kloučků. Protiváhou k tomuto hlasitému zmatku přes den je tichá, nimravá
práce při tvoření šperků v noci. Od tvoření mnoha technikami přešla k jediné, která jí dává největší prostor k vyjádření, říkejme jí třeba cínování. Jedná se o kombinaci tiffany a drátování….
Krom toho lektoruje výtvarné dílny (u nás Petra učí právě cínovaný šperk a také základy práce s drátem a korálkování pro začátečníky) a je občasnou jarmareční trhovkyní. Její tvorbu si můžete prohlédnout a případně i zakoupit na www.fler.cz/betseba a další informace včetně možnosti ji kontaktovat naleznete také na jejích webových stránkách http://www.betseba.cz/

 

Terka Drábková

Terka je stále ještě studentkou biologie, která se ve svém volném čase věnuje krocení viskózových provázků, které někteří znají jako kreativní materiál jménem sutaška. Této technice se věnuje od roku 2012, kdy podlehla přátelskému nátlaku a odvážila se tuto techniku konečně vyzkoušet. Co se týče této techniky, je díky nedostatku kvalitních návodů, literatury či dostupnosti kurzů kompletní samouk stylem „vyzkouším a třeba to tak bude“. Zatím jí to vychází a to takovým způsobem, že se dopracovala až na pozici občasné lektorky této techniky či k účasti v mezinárodních soutěžích. Teprve po roce sutaškování se její náhrdelník dostal mezi 24 nejlepších šperků z téměř dvou set přihlášených v soutěži BOTB’13. Sama dává přednost spíše tvoření menších věcí, jako jsou náušnice či brože, nicméně i většímu kousku občas neodolá. Její práci si můžete prohlédnout na jejím webu http://theterezkad.com, případně i zakoupit nějaký ten kousek či návod na www.fler.cz/theterezkad. Když jí sutaškování zrovna nejde, zavítá ráda do virtuální reality, kde prožívá dobrodružství ve světě Minecraftu či Diabla.

 

–––––––––––––––––––––––––––––––

Naši lektoři nejsou našimi zaměstnanci; jsou to naši externí spolupracovníci, samostatně podnikající a na své vlastní triko fungující. My jim pouze poskytujeme prostory, kde mohou své kurzy pořádat. Za vydání paragonu/účtenky za vámi navštívený kurz (či za prodej materiálu ze soukromých zásob lektora), je tedy zodpovědný přímo lektor, jehož kurz navštívíte.