Pokyny pro účastníky kurzů a platební podmínky

Pravidelně vám nabízíme široký sortiment kreativních korálkových kurzů v podání nejlepších lektorů a designérů z celé České Republiky. Níže naleznete informace k přihlašování a k průběhu našich kurzů, informace o platbě a další pokyny pro účastníky.

Přihlašování na kurzy

Platba kurzovného

Další informace

 


Jak se přihlásit na kurz?

Na všechny kurzy je nutno se přihlásit prostřednictvím přihlašovacího formuláře na našich webových stránkách.

Takže … projděte si aktuální program a vyberte si kurz, který vás zajímá. Rozklikněte si název či fotku ke kurzu, který vás zaujal, přečtěte si informace, prohlídněte fotky … a pokud se rozhodnete k nám přidat, ve spodní části stránky naleznete přihlašovací formulář, kde je nutno vyplnit všechna pole označená hvězdičkou, tedy jméno, příjmení, e-mailovou adresu (na tuto adresu Vám přijde shrnutí přihlášky a bude využita pro veškerou komunikaci spojenou s kurzem, zadejte tedy funkční e-mailovou adresu, kterou skutečně používáte a před odesláním zkontrolujte překlepy) a telefonní číslo (pro případ, kdy by bylo nutno se s Vámi rychle spojit, například v případě zrušení kurzu). (S vašimi údaji nakládáme zodpověďně a používáme je výhradně pro účely správy vaší přihlášky. Více info naleznete v našem prohlášení o zpracování osobních údajů).

Po odeslání formuláře se Vám zobrazí zadaná data ke kontrole. Ještě jednou si zkontrolujte zejména zadání funkční e-mailové adresy a následně potvrďte přihlášku. Stisknutím tlačítka Potvrdit přihlášku bude vaše přihláška odeslána do systému ke zpracování.

Na zadanou e-mailovou adresu Vám do několika minut přijde shrnutí Vaší přihlášky a informace k platbě. Pokud Vám tento e-mail ani po několika desítkách minut nedorazí, zkontrolujte složku s nevyžádanou poštou. Pokud ani tam náš e-mail neobjevíte, napište nám na e-mail kurzy@zrzavakocka.cz a my vám přihlášku potvrdíme.

Každá přihláška je v momentě odeslání považována za závaznou – pokud se na kurz přihlásíte, počítáme s Vámi a rezervujeme Vám místo.

Pokud kdykoliv po přihlášení zjistíte, že se kurzu z jakéhokoliv důvodu nemůžete zúčastnit, dejte nám prosím co nejdříve vědět, abychom vaše místo mohli nabídnout případným dalším zájemcům. V případě opakovaných neomluvených neúčastí si vyhrazujeme právo další přihlášky od tohoto účastníka odmítat.

 

Jak postupovat při přihlašování více osob?

Pokud chcete přihlásit více osob, vyplňte přihlášku pro každou osobu zvlášť. (požadavky na rezervaci více míst vepsané do jedné přihlášky bohužel náš systém neumí automaticky zpracovat a zarezervovat pro vás požadovaný počet míst).

Pokud chcete na kurz přihlásit skupinu tří či více osob, raději nás nejdříve kontaktujte na e-mailové adrese kurzy@zrzavakocka.cz, abychom vám mohli nejdříve ověřit dostupnost požadovaného množství volných míst.

Jak se mohu odhlásit z kurzu?

Zjistíte-li, že se nemůžete či nechcete vybraného kurzu zúčastnit, co nejdříve se z něj odhlašte. Čím dříve nás o odhlášení z kurzu informujete, tím větší je pravděpodobnost, že se nám podaří vaše místo nabídnout jinému účastníkovi.

Odhlásit z kurzu se můžete:

 • e-mailem na adresu kurzy@zrzavakocka.cz (preferováno)
 • nebo SMS zprávou na tel. číslo 774 440 100 (preferováno v případě, že se z kurzu odhlašujete „na poslední chvíli“)
 • Ve zprávě je nutno uvést jméno uvedené v přihlášce a datum kurzu, z kterého se chcete odhlásit. Bez těchto informací bohužel nemůžeme vaši přihlášku vyhledat a zrušit.
 • Po přijetí Vaší zprávy bude vaše přihláška zrušena.

V případě opakovaných neomluvených neúčastí si vyhrazujeme právo další přihlášky od daného účastníka nepřijímat.

Jak zjistím, zda jsou na kurzu ještě volná místa?

Pokud po rozkliknutí stránky s kurzem vidíte přihlašovací formulář, znamená to, že na kurzu je ještě alespoň jedno volné místo. Po obsazení všech volných míst se namísto přihlašovacího formuláře zobrazí zpráva o tom, že kapacita kurzu je již plně vyčerpána.

Obsazenost kurzu uvedená na webu je vždy aktuální, počet volných míst je aktualizován denně.

Přihlásila jsem se na kurz, ale nepřišlo mi potvrzení? Co s tím?

Ihned  po odeslání přihlášky by vám mělo dorazit e-mailové potvrzení. Pokud vám toto potvrzení nedorazilo, bývá to obvykle z některého z těchto důvodů:

 • Váš poskytovatel toto potvrzení vyhodnotil jako spam. Podívejte se do složky s nevyžádanou či hromadnou poštou, třeba jej objevíte tam.
 • Při vyplňování přihlášky jste zadali chybnou e-mailovou adresu.
 • Zapomněli jste potvrdit poslední krok přihlášky.

Pokud k této situaci dojde, kontaktujte nás na naší e-mailové adrese a my vám co nejdříve sdělíme, zda byla vaše přihláška přijata a potvrzení vám pošleme znovu.

Z aktuální nabídky jsem si nevybrala. Kdy se dozvíme termíny dalších kurzů?

Nové kurzy vypisujeme vždy patnáctého dne v měsíci (takže například kurzy na únor budou zveřejněny patnáctého ledna) a najdete je přímo u nás na webu na titulní stránce a nebo v sekci „Kurzy„.

Pokud se nějaký z kurzů extrémně rychle zaplní, prosíme o strpení – obvykle začneme ihned řešit s lektorkou možný mimořádný termín a pokud se na nějakém shodneme, vypíšeme jej co nejdříve, abyste se na něj mohli ihned přihlásit. Pokud se nepodaří vybrat nový termín v tomtéž měsíci, zkusíme kurz opět zařadit do programu v některém z následujících měsíců.

Může být kurz zrušen?

Všechny vypsané kurzy se snažíme v určeném termínu řádně uskutečnit. Přes to všechno se však může stát, že dojde ke zrušení kurzu (zejména v případě zdravotní či jiné indispozice lektora a nebo v případě malé účasti – tedy méně než tři účastníci). V případě že se rozhodneme kurz zrušit, budeme vás informovat e-mailem a nebo SMS zprávou.


Jak se platí kurzovné?

Cenu kurzovného na váš vyhlídnutý kurz se dozvíte přímo na stránce s popisem kurzu či na stránce s přehledem všech aktuálně vypsaných kurzů.

V ceně kurzu je práce lektora, všechen spotřebovaný materiál a zapůjčení pomůcek (podrobnější informace naleznete v detailech konkrétního kurzu).

Kurzovné se platí na místě v hotovosti přímo konkrétnímu lektorovi.

Kurzovné nelze zaplatit předem (v hotovosti ani převodem) a ani platební kartou. Na kurz není možné vystavit dárkový poukaz a ani se na něj nevztahuje náš věrnostní program.

Naši lektoři nejsou našimi zaměstnanci; jsou to naši externí spolupracovníci, samostatně podnikající a na své vlastní triko fungující. My jim pouze poskytujeme prostory, kde mohou své kurzy pořádat. Za vydání paragonu/účtenky za vámi navštívený kurz (či za prodej materiálu ze soukromých zásob lektora), je tedy zodpovědný přímo lektor, jehož kurz navštívíte.

Je možné kurz zaplatit předem a nebo jej někomu koupit jako dárek?

Ne, kurzovné není možné uhradit předem a ani není možné na kurz vystavit dárkový poukaz.


Pro koho jsou kurzy vhodné?

Naše kurzy jsou určeny především pro dospělé, účastnit se jich mohou i šikovné děti starší 10 let (s přihlédnutím k náročnosti kurzu a k pokročilosti účastníka). Pro mladší děti nejsou kurzy vhodné.

Jak si vybrat ten správný kurz?

V popisu každého kurzu je uvedena náročnost kurzu (pro začátečníky, pro mírně pokročilé, pro pokročilé … ), která je často ještě upřesněna informací o tom, jaké předchozí znalosti a zkušenosti jsou u účastníků daného kurzu očekávány (například u kurzů cínování se předpokládá základní znalost ketlování a práce s drátem, u pokročilých kurzů šitého šperku pak třeba znalost peyote stehu či jiné základní šicí techniky). Tyto podmínky si dobře prostudujte a pečlivě zvažte, zda je splňujete a zda je pro vás kurz vhodný. Pokud si nejste jisti, podívejte se na náš „test„, který vám s výběrem vhodného kurzu může pomoci – a nebo nám napište na e-mail kurzy (@) zrzavakocka . cz – napište nám o jaký kurz byste měli zájem a co z oboru korálkování již ovládáte a my vám poradíme, zda je pro vás tento kurz vhodný či vám doporučíme vhodnější kurz a nebo zdroje pro samostudium.

Pokud zatím nemáte žádné zkušenosti s tvořením s korálky či výrobou bižuterie, doporučujeme začít kurzem „Korálkování pro začátečníky„- a nebo si můžete zvolit jakýkoliv kurz z naší nabídky, kde je výslovně uvedeno, že se jedná o kurz vhodný pro začátečníky a že nejsou nutné žádné předchozí zkušenosti s korálkováním.

Co když se přihlásím na nevhodný kurz?

Občas se některým účastníkům stává, že se přihlásí na příliš náročný kurz – buďto si dost pozorně nepřečtou pokyny ke kurzu a nebo přecení své schopnosti. V takovém případě je ale možné, že pro vás bude náplň kurzu příliš náročná či zcela nesrozumitelná a nebudete s průběhem kurzu spokojeni. V rámci zachování spokojenosti všech zúčastněných proto vždy pečlivě zvažte, zda je pro vás kurz vhodný a pokud máte nějaké pochybnosti, raději nás před přihlášením na kurz kontaktujte.

Další pokyny pro účastníky

 • Kurzy se konají přímo v naší prodejně na adrese Hybešova 61, Brno
 • Na kurz se dostavte nejlépe 10-15 minut před jeho začátkem, abyste se mohli v klidu usadit, prohlédnout si ukázkové výrobky a případně si začít vybírat materiál.
 • Pokud už dopředu víte, že na kurz dorazíte se zpožděním, budeme rádi, když nám dáte vědět (e-mailem nebo SMS zprávou).
 • Uvedené trvání kurzu je jen orientační. Skutečné trvání kurzu může záviset na mnoha faktorech, jako je například zdatnost konkrétního účastníka, celkový počet účastníků či jejich pokročilost. S větší skupinou začátečníků můžeme na kurzu nakonec strávit delší dobu než původně bylo plánováno, naopak s malou skupinou pokročilých účastníků můžeme náplň kurzu stihnout rychleji, než bylo předpokládané trvání kurzu.
 • Na kurz si s sebou určitě vezměte brýle, pokud jste zvyklí je v běžném životě používat. Dále je vhodné si s sebou vzít tužku a papír na případné poznámky. Máte-li své oblíbené nářadí (jehly, nůžky, kleště), můžete si jej vzít s sebou také, ale není to nutné – vše co budete potřebovat vám bude na kurzu poskytnuto.
 • V ceně kurzu je všechen spotřebovaný materiál a zapůjčení nářadí a pomůcek. Pokud je nutné vzít si s sebou vlastní materiál či nástroje, je tato informace uvedena přímo v popisu kurzu.
 • Prodejna je během kurzu pro veřejnost uzavřena. Účastníci kurzu mohou nakupovat pouze po předchozí dohodě. Pokud si chcete před kurzem nakoupit, doporučujeme přijít na kurz s větším předstihem, tak abyste stihli naši řádnou otevírací dobu.
 • Fotografie ke kurzům jsou pouze ilustrační a slouží k tomu, aby vám ukázaly, jaká technika se bude na kurzu vyučovat a co lze touto technikou vyrobit. Nemůžeme Vám zaručit že si na kurzu vyrobíte kompletní výrobek takového rozsahu, jaký je zobrazen na fotografii (informace o tom, co přesně si na kurzu vyrobíte můžete najít v popisu kurzu).
 • Lektoři si na kurzy dodávají vlastní materiál, který se nemusí vždy shodovat se sortimentem naší prodejny. Nemůžeme tedy slíbit, že v našem sortimentu najdete všechen materiál, ze kterého se na kurzech tvoří.
 • Lektor má právo z kurzu bez náhrady vykázat účastníka, který se chová hrubě k ostatním účastníkům kurzu či k samotnému lektorovi a nebo jiným způsobem narušuje průběh kurzu.

Veškeré další dotazy ohledně kurzů Vám rádi zodpovíme na e-mailu kurzy@zrzavakocka.cz