Přihlásit na kurz

Spiral rope

Popis:

Spiral Rope - šitá spirála pro začátečníky s Nelou
Út 17.9. 2019 od 17:30

Na tomto kurzu vhodném pro začátečníky se seznámíme s technikou šití spirálových šňůr z korálků. Začátečníci na této technice ocení především rychlé přibývání a snadný postup práce, pokročilé korálkářky zase nadchnou nekonečné variace na tento steh, kde jen záměnou druhů či velikostí korálků či počtu korálků v jednotlivých řadách můžete velmi snadno změnit vzhled hotové spirálky. Hotovou šňůru můžete použít samostatně jako náramek či náhrdelník, ale hodí se i k zavěšení přívěsků.

Na kurzu si povíme teoretické základy šití z korálků, seznámíme se s různými druhy korálků, s používanými návlekovými materiály, nářadím a nástroji a pak se pustíme do práce - ukážeme základní principy šití spirálky a dále už je to na vás - můžete si vytvořit jednoduchý spirálkový náramek (na přání je možné jej osadit komponenty a odejít s kurzu s hotovým šperkem) a nebo se pustit do experimentování a vytvořit si vzorník" všech možných variant této šňůry. Vše co na kurzu vytvoříte si můžete odnést domů.

Materiál: Budeme pracovat s českým rokajlem (Preciosa Ornela) ve velikostech cca 11/0 - 8/0. V ceně je všechen spotřebovaný materiál (s výjimkou kovodílů a případně dražších druhů korálků - budete-li si chtít šperk na místě zkompletovat a nebo do něj zakomponovat například ohňovky nebo jiné dražší korálky, je nutné si je na místě dokoupit) a stručné tištěné schéma

Kurz je určen pro začátečníky (včetně dětí starších 10 let), předpokládá se kladný vztah k ručním pracem předchozí zkušenosti s korálkováním vítány, ale nejsou nutné. Více informací o náročnosti kurzů šitého šperku naleznete na webu lektorky.

Cena: 450,-
Trvání: cca 3 hodiny
Místo konání: Korálkárna Zrzavá Kočka, Pekařská 84, Brno
Platební podmínky: Kurzovné se platí na místě přímo lektorovi. Platba je možná pouze v hotovosti. Čtěte platební podmínky a instrukce pro účastníky.

Přihláška je závazná. Vyplněním a odesláním níže uvedeného přihlašovacího formuláře potvrzujete, že jste si přečetli naše pokyny pro účastníky a souhlasíte s nimi. Chcete-li na kurz přihlásit více osob, vyplňte pro každou osobu novou přihlášku.

Cena: Kc450.00

Začátek: 17:30
Konec (orientačně): 20:30

Datum: 17.9.2019

Přihlašovací formulář

Event Registration and Ticketing Powered by Event Espresso