Přihlásit na kurz

Šitý náramek na paměťovém drátu

Popis:

Šitý náramek na paměťovém drátu s Nelou
So 16.3. 2019 od 10:00

Na tomto "all inclusive" kurzu pro začátečníky se spolu naučíme hned několik základních technik práce s korálky a vytvoříme si efektní a nepřehlédnutelný náramek.

Nejprve se pustíme do šicí části - seznámíme se s teoretickými základy šití z korálků (jaké korálky, jaké návlekové materiály, pomůcky a nářadí budeme potřebovat) a pustíme se do práce.

Naučíme se:

Plochý peyote steh - jedná se o jednu z nejznámnějších a nejuniverzálnějších technik šití z korálku, s nějakou z jejích variant se setkáte téměř v každém šitém šperku. My si na kurzu ukážeme tu nejjednodušší - plochou ze sudého počtu korálků - a využijeme ji k ušití jednoduchých šitých korálkových korálků ve tvaru válečku.

Dutinku šitou herringbone stehem - herringbone steh je další populární šicí technikou a často se využívá právě pro výrobu korálkových šňůr a dutinek. My si na kurzu ušijeme několik kousků dutinky, které následně zpracujeme do náramku.

Na kurzu se důkladně seznámíme se základními principy obou technik, včetně začátku a zakončení, a všechno si několikrát zopakujeme, abyste si zvládli našít dostatek polotovarů ke kompletaci náramku a zároveň si obě techniky natolik osvojili, abyste je posléze byli schopni použít ve své vlastní tvorbě (na místě budou samozřejmě k dispozici ukázky různých způsobů využití obou chystaných technik).

Na závěr kurzu všechny připravené šité polotovary zkombinujeme s doplňkovými korálky a navlečeme na paměťový drát - jedná se o pevný návlekový materiál, který se často používá pro výrobu jednoduchých náramků bez zapínání - náramky se nosí jednoduše omotané okolo zápěstí. Práce s paměťovým drátem je velmi snadná a často se zmiňuje jako ideální technika pro začínající korálkářky - nicméně v kombinaci s šitými rokajlovými komponenty můžete i jednoduchou technikou vytvořit honosný a luxusní šperk.

Materiál: Budeme pracovat s českým nebo japonským rokajlem ve velikosti cca 8/0, s různými druhy mačkaných a broušených korálků nebo zlomky minerálů a s paměťovým drátem. V ceně kurzu je balíček materiálu na jeden náramek + návody na všechny použité techniky v elektronické podobě. Z kurzu si odnesete jeden hotový náramek.

Kurz je vhodný pro začátečníky (dospělé a mládež starší 15 let). Předchozí zkušenosti s korálkováním nejsou nutné. Předpokládá se kladný vztah k ručním pracem. Více informací o náročnosti kurzů šitého šperku naleznete na webu lektorky.

Cena: 650,-
Trvání: cca 5-6 hodin
Místo konání: Korálkárna Zrzavá Kočka, Pekařská 84, Brno
Platební podmínky: Kurzovné se platí na místě přímo lektorovi. Platba je možná pouze v hotovosti. Čtěte platební podmínky a instrukce pro účastníky.

Přihláška je závazná. Vyplněním a odesláním níže uvedeného přihlašovacího formuláře potvrzujete, že jste si přečetli naše pokyny pro účastníky a souhlasíte s nimi. Chcete-li na kurz přihlásit více osob, vyplňte pro každou osobu novou přihlášku.

Omlouváme se, ale přihlašování na tuto akci bylo již ukončeno.

Prosím ,kontaktujte nás, abychom vám mohli dát vědět, zda jsou ještě volná místa.

Event Registration and Ticketing Powered by Event Espresso