Přihlásit na kurz

Základy korálkové výšivky

Popis:

Korálková výšivka s Nelou
So 23.2. 2019 od 10:00

Na tomto kurzu pronikneme do tajů výroby šperků technikou korálkové výšivky. Jedná se o relativně snadnou, ale nesmírně kreativní techniku, která skýtá prakticky neomezené možnosti co do typu či tvaru výsledného šperku a umožňuje nám zpracovat i takový materiál, který by se v tradičních šitých technikách zpracovával jen velmi těžko.

Na začátku kurzu si řekneme vše důležité k používaným materiálům, podkladovým látkám, korálkům a bižuterním kamenům, které lze v korálkové výšivce používat. Poté se pustíme do práce a vyrobíme si jednoduchý přívěsek nebo brož. Ukážeme si jak korálkovou výšivku použít k obšití bezdírkových bižuterních kamenů, jak ušít rovnou řadu, jak opravit případné chyby či nerovnosti ve stehu či jak na závěr profesionálně začistit zadní stranu šperku a olemovat či případně dozdobit jeho obvod.

Se zvídavějšími účastníky si ukážeme také další finty - například jak v korálkové výšivce pracovat s dvoudírkovými korálky, jak zpracovat některé druhy kovodílů, jak na bižuterní kameny se špičatou zadní stranou (šatony, rivoli) a spoustu dalších fint a tipů.

Materiál: Budeme pracovat s českým a japonským rokajlem ve velikostech 15/0 - 8/0, s bižuterními kameny a profesionálními podkladovými látkami na korálkovou výšivku. V ceně kurzu je všechen spotřebovaný materiál a zapůjčení pomůcek + návod v elektronické podobě.

Pozor, vzhledem k časové náročnosti výroby je možné, že si budete muset šperk dokončit doma.

Kurz je určen pro mírně pokročilé a šikovné začátečníky. Zkušenosti s šitím z korálků vítány. Více informací o náročnosti kurzů šitého šperku naleznete na webu lektorky.

Cena: 500,-
Trvání: cca 3 hodiny
Místo konání: Korálkárna Zrzavá Kočka, Pekařská 84, Brno
Platební podmínky: Kurzovné se platí na místě přímo lektorovi. Platba je možná pouze v hotovosti. Čtěte platební podmínky a instrukce pro účastníky.

Přihláška je závazná. Vyplněním a odesláním níže uvedeného přihlašovacího formuláře potvrzujete, že jste si přečetli naše pokyny pro účastníky a souhlasíte s nimi. Chcete-li na kurz přihlásit více osob, vyplňte pro každou osobu novou přihlášku.

Omlouváme se, ale přihlašování na tuto akci bylo již ukončeno.

Prosím ,kontaktujte nás, abychom vám mohli dát vědět, zda jsou ještě volná místa.

Event Registration and Ticketing Powered by Event Espresso