Přihlásit na kurz

Kurz - RAW korálky

Popis:

Korálkové korálky šité pravoúhlým stehem s Nelou
Čt 12.7. 2018 od 17:30

Na tomto kurzu pronikneme do tajů tvorby šitých korálkových korálků technikou pravoúhlého stehu.

Ukážeme si, jak pravoúhlý steh využít k vytvoření základní konstrukce jednoduchého samonosného korálkového korálku, který následně dozdobíme našíváním dalších vrstev drobného rokajlu.

Již vyzkoušený postup pak budeme dále aplikovat na šití větších a složitějších šitých korálků s výplní, vyzkoušíme si kombinování různých tvarů i velikostí korálků v základní konstrukci i různé způsoby zdobení (viz ukázkové foto)

Takto vytvořené korálkové korálky můžete použít samostatně pro výrobu náušnic či náhrdelníku (třeba v kombinaci s vinutkami či jinými "fajnovými" korálky a nebo jimi doplnit složitější a honosnější náhrdelník.

Materiál: V ceně kurzu je všechen spotřebovaný materiál (formou volného výběru). Budeme pracovat především se 3mm a 4mm kuličkami či ohňovkami a japonským rokajlem o velikostech 8/0, 11/0 a 15/0, pro případné zdobení pak lze použít i další typy drobných mačkaných korálků.

(Pokud byste si rádi přímo na kurzu vyrobili šité korálky na doplnění nějakého konkrétního šperku, můžete si na kurz donést vlastní materiál a pracovat s ním. Použitím vlastního materiálu se cena kurzu nemění.)

Kurz je určen pro mírně pokročilé a šikovné začátečníky. Základní zkušenosti s šitím z korálků (ideálně znalost pravoúhlého stehu - RAW/CRAW) a dobrá prostorová představivost výhodou.
Pokud jste zatím s korálky nepracovali a nebo jste se s výše uvedenými technikami zatím nesetkali, doporučujeme si ještě před kurzem projít a případně i vyzkoušet tento návod na základní kuličku/kostičku z 12 korálků.  Více informací o náročnosti kurzů šitého šperku naleznete na webu lektorky.

Cena: 500,-
Trvání: cca 3 hodiny
Místo konání: Korálkárna Zrzavá Kočka, Pekařská 84, Brno
Platební podmínky: Kurzovné se platí na místě přímo lektorovi. Platba je možná pouze v hotovosti. Čtěte platební podmínky a instrukce pro účastníky.

Přihláška je závazná. Vyplněním a odesláním níže uvedeného přihlašovacího formuláře potvrzujete, že jste si přečetli naše pokyny pro účastníky a souhlasíte s nimi. Chcete-li na kurz přihlásit více osob, vyplňte pro každou osobu novou přihlášku.

Omlouváme se, ale přihlašování na tuto akci bylo již ukončeno.

Prosím ,kontaktujte nás, abychom vám mohli dát vědět, zda jsou ještě volná místa.

Event Registration and Ticketing Powered by Event Espresso