Přihlásit na kurz

Kurz - herringbone dutinka

Popis:

Kurz šitého šperku - dutinka šitá herringbone stehem s Nelou
Pá 22.6. 2018 od 17:30

Na tomto kurzu se naučíme šít korálkové dutinky technikou známou jako herringbone steh. Jedná se o jednu z nejzákladnějších technik, které se používají ke tvorbě šitých šperků. Na kurzu si ukážeme, jak lze pomocí herringbone stehu ušít korálkovou dutinku, kterou lze následně použít třeba jako jednoduchý náramek či jako náhrdelník a nebo k zavěšení přívěsku.

Naučíme se šít dvě základní varianty herringbone dutinky - rovnou (výsledkem je rovná dutinka o hranatém průřezu) a kroucenou (kulatá dutinka, kde jsou korálky poskládány do spirály) a ukážeme si, jak takovou dutinku správně ukončit a připevnit k ní zapínání.

Se zdatnějšími účastníky si můžeme vyzkoušet i další finty - například jak do dutinky vkládat větší korálky bez nutnosti  přerušit šití, jak vytvořit vzorovanou dutinku s více velikostmi korálků, jak ovlivnit sílu dutinky a nebo si můžeme ukázat také plošnou variantu herringbone stehu (viz foto níže)

Z kurzu si odnesete několik vzorků dutinek (podle toho kolik variant budete chtít vyzkoušet) a nebo jeden hotový náramek.

Materiál: V ceně kurzu je všechen materiál, který na kurzu spotřebujete. Budeme pracovat s českým rokajlem Preciosa Ornela či případně s mačkanými a broušenými korálky.

Kurz je vhodný pro začátečníky. Předchozí zkušenosti s korálkováním nejsou nutné. Více informací o náročnosti kurzů šitého šperku naleznete na webu lektorky.

Cena: 400,-
Trvání: cca 3 hodiny
Místo konání: Korálkárna Zrzavá Kočka, Pekařská 84, Brno
Platební podmínky: Kurzovné se platí na místě přímo lektorovi. Platba je možná pouze v hotovosti. Čtěte platební podmínky a instrukce pro účastníky.

Přihláška je závazná. Vyplněním a odesláním níže uvedeného přihlašovacího formuláře potvrzujete, že jste si přečetli naše pokyny pro účastníky a souhlasíte s nimi. Chcete-li na kurz přihlásit více osob, vyplňte pro každou osobu novou přihlášku.

Omlouváme se, ale přihlašování na tuto akci bylo již ukončeno.

Prosím ,kontaktujte nás, abychom vám mohli dát vědět, zda jsou ještě volná místa.

Event Registration and Ticketing Powered by Event Espresso