Návod – Bludičky

Zrzavá Kočka přeje všem svým zákazníkům a návštěvníkům webových stránek krásné prožití Vánoc a hodně zdraví a štěstí v novém roce. A jako drobný dárek a poděkování za Vaši přízeň pro Vás opět přinášíme poctivou várku sváteční inspirace …

Při našich posledních nákupech jsme narazili na jednu vskutku parádní věc. Korálky ve tvaru broušené olivky.  Nenašli jsme jich mnoho, v podstatě v tom správném rozměru se nám povedlo ulovit jenom dvě barvy – a bohužel obě zelené – ale skutečně nás dostaly. No a já jsem je musela zase jednou někam zašít, že jo …

Takže dneska si vytvoříme krásné a efektní šité korálkové korálky ve tvaru olivky. Jsou skutečně miniaturní, ale příjemně se šijou, můžete z nich vytvořit krásné náušnice a nebo je použít do návleku.

Takže … na jednu „bludičku“ si nachystáme

  • Broušené olivky 4×6 mm – 5 kusů (v případě nouze stačí i 4mm ohňovky, výsledek bude vypadat stejně dobře, ale bude o něco málo menší)
  • Matubo Miniduo – 10 kusů
  • Rokajl 11/0 – cca 20 kusů
  • Rokajl 15/0 – cca 0,5 gramu
  • A samozřejmě jehlu a nit dle našich preferencí.

Co se barevnosti týče, já osobně doporučuju použít Minidua a ohňovky v podobných barvách a k nim aspoň trochu kontrastní rokajl. Jenom ať všechny barvy a dekory pěkně vyniknou.

Spotřeba materiálu není velká, takže zde můžete krásně upotřebit „zbytky“ ohňovek, rokajlu i Minidua.

My si postup ukážeme na 4mm ohňovkách, s broušenými olivkami se bude pracovat stejně, jen u zdobení mírně upravíme počet rokajlů – to si ale povíme přímo u fotky konkrétního kroku. Takže připravit zbraň a jdeme na to 😉

Teď spojíme koncové korálky … na jedné a pak na druhé straně …

… a nakonec půjdeme zdobit – přes středovou část „hodíme“ efektní síťku z rokajlu 15/0.

A hotovo. Rychlovka,to? Tak honem na další!

 

Už jich máte dost? Tak super, můžem zpracovávat. Já osobně si na těchto korálcích nejvíce cením toho, že jsou miniaturní, ale zároveň plné detailů, decentní a luxusní zároveň. Můžete je teba zpracovat do náušnic – stačí jenom přidat pár drobných korálků (třeba broušená sluníčka) a naketlovat. Pokud ale preferujete výraznější šperky, nejspíš budete muset naketlovat třeba dvě, tři nad sebe, ať je trochu legrace. A nebo je můžete navléct na lanko – pro decentnější výsledek je jen proložte dalšími korálky ve tvaru olivek či kuliček, pro dramatičtější efekt je přidejte k obšitému kabošonu, výraznému přívěsku a nebo dejte dohromady víceřadý návlek.

Tento návod, který pro nás připravila Gianelle, podléhá licenci Creative Commons BY-NC-SA 3.0 CZ. Návod můžete volně šířit, kopírovat i upravovat, pod podmínkou že jej budete šířit zdarma, nebudete jej vydávat za svůj vlastní a v návodech zachováte všechny odkazy na náš web a web autorky návodu. Děkujeme.